Nový patent Google: možná se dočkáme Nexus zařízení s více přisvětlovacími diodami

Google má nový patent – týká se použití více přisvětlovacích diod na mobilním zařízení. Možná se tedy dočkáme Nexus zařízení s využitím této technologie.

led_patent_720

 

Řešení se skládá z fotoaparátu a setu přisvětlovacích diod. Ty jsou uspořádány mezi pomyslnými osami jejichž střed tvoří optika fotoaparátu. Diody jsou umístěny oproti sobě (dle osy). Softwarové řešení pak umožňuje měření světla v okolí foceného objektu a použití konkrétních diod pro docílení kýženého obrazu.
Zároveň má však aplikace údaje o světle a o intenzitě (a dalších parametrech) světla generovaného konkrétní diodou. Vzhledem k tomuto faktu a zachycení informací o stínech snímků zachycených při použití jednotlivých diod je aplikace schopna zachycení 3D reprezentace fotografovaného objektu.

Celé řešení vypadá velmi zajímavě a doufám že se dočkáme brzkého využití v praxi. Je na místě uvést že systém použití více diod si patentovala také nejmenovaná ovocná společnost. Dle mého názoru se nejedná o natolik sofistikované řešení jako v případě patentu Google. Pokusím se získat více informací o datech aplikace patentu – doufejme že se toto řešení nestane dalším směrem útoku ovocné společnosti.

Zdroj: Android Guys, USPTO

  • Tom

    Jak ovocná společnost… další chování Android idi****

    • wlcik

      Na označení není nic urážlivého. Zato ve Vašem komentáři je náběh na nevhodné chování. Rád bych Vás upozornil na fakt že komentáře jsou moderovány (robot možná ty hvězdičky nerozluští ale lidské osazenstvo ano).